Manufacturer Part Number: WSX060-4000-R
Category:
Product Type: Power Supplies
Description:
100-240V Wall Plug-In Pwr Supply, Interchangeable input plugs, 6Vdc@4000mA cUL/CE/GS/SGSEA, Level VI, Center Neg, Plug = 2.1mm(ID) x 5.5mm(OD) x 11mm(L)
Datasheet
Standard Pack Quantity (SPQ): 1
Package Type: BULK
WSX060-4000-R
Manufacturer
Triad Magnetics
Packaging Type
BULK
Product Type
Power Supplies
Factory Lead Time: Please Contact Us
price
Related products
ALS75-24
Input: 90-260Vac@47/63Hz. Output: 24Vdc, 3.1Amp, 75W. Safety Approvals: c?U, ?U, TUV, CE
AEU65-480
Power Supply, Input: 90-264Vac PFC, 50/60Hz, Output: 48Vdc, 1.35A, 65W. Safety Approvals: cRU, RU, TUV, CB, CE
ALS75-5
Input: 90-260Vac@47/63Hz. Output: 5Vdc, 12Amp, 75W. Safety Approvals: c?U, ?U, TUV, CE
ALS50-5
Input: 90-260Vac@47/63Hz. Output: 24Vdc, 2.1 Amp, 50.4W. Safety Approvals: c?U, ?U, TUV, CE