Manufacturer Part Number: MPD30-48D05
Description:
DC/DC CONVERTER isolated / 30W/ Vout:±5
Package Type: Tube
MPD30-48D05
Related products
AWSP100-12
SWITCHMODE POWER SUPPLY - Input: 85-264Vac@50/60Hz. Output: 12Vdc, 8.4 Amp, 100W. Safety Approvals: cRU, RU, TUV, CE
ABU125-480
Power Supply, Input: 90-264Vac PFC, 50/60Hz, Output: 48Vdc, 2.6A, 100W (125W w/fan). Safety Approvals: cRU, RU, TUV, CB, CE
AEU65-050
Power Supply, Input: 90-264Vac PFC, 50/60Hz, Output: 5.0Vdc, 10A, 50W. Safety Approvals: cRU, RU, TUV, CB, CE
ALS75-5
Input: 90-260Vac@47/63Hz. Output: 5Vdc, 12Amp, 75W. Safety Approvals: c?U, ?U, TUV, CE