Manufacturer Part Number: MAD40US18D
Category: ,
Product Type: AC/DC Power Supply
Description:
AC/DC POWER SUPPLY isolated / 40W/ Vout:18
Datasheet
Standard Pack Quantity (SPQ): 10
Package Type: Tube
MAD40US18D
Manufacturer
P-DUKE
Packaging Type
Tube
Product Type
AC/DC Power Supply
Factory Lead Time: 20 Weeks
price
Related products
ABU125-240
Power Supply, Input: 90-264Vac PFC, 50/60Hz, Output: 24Vdc, 5.2A, 100W (125W w/fan). Safety Approvals: cRU, RU, TUV, CB, CE
AEU65-120
Power Supply, Input: 90-264Vac PFC, 50/60Hz, Output: 12Vdc, 5.4A, 65W. Safety Approvals: cRU, RU, TUV, CB, CE
ABU125-270
Power Supply, Input: 90-264Vac PFC, 50/60Hz, Output: 27Vdc, 4.6A, 100W (125W w/fan). Safety Approvals: cRU, RU, TUV, CB, CE
ALS75-5
Input: 90-260Vac@47/63Hz. Output: 5Vdc, 12Amp, 75W. Safety Approvals: c?U, ?U, TUV, CE